Çelik Kolye 


Çelik kolyeler ve aksesuarlar yakın zamanlarda çok daha fazla tercih edilir ürünler haline geldiler. Hem üretim tekniklerinin gelişmesi hem de oluşan talep daha incelikli, daha göze hitap eden ve daha zarif ürünlerin piyasaya çıkmasını sağladı. İşte neden çelik kolye tercih etmeniz gerektiğine dair 4 neden.


1. Çelik uzun süreli kullanımlarda dahi rengini kaybetmez. Çelik doğası gereği pas tutmayan bir malzemedir. Suyla ya da günlük yaşamda bulaşan sıvılarla kimyasal etkileşime girmeyeceği için rengi değişmeyecektir. İşte bu nedenle çelik kolyenizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.


2. Fiyatı. Evet fiyatı. Çelik kolyeler nisbeten gümüş ve altın kolyelere göre daha ucuzdur. Verdiğiniz para ile aldığınız kolyenin f/p (fiyat/performans) değeri oldukça yüksektir. Kaybetme, çalınma riski de çok azdır. Aldığınız çelik kolye ucuz olabilir ama bu fiyatını sonuna kadar hakeder. 


3. Sağlamdır. Gümüş yumuşak bir malzemedir. Eğilme, bükülme olabilir. Çelik kolye ise serttir.. Genelde kırılma veya eğilip bükülme olmaz. Dolayısıyla sağlamlık açısından da rakiplerinden bir tık daha öndedir.


4. Gümüş ve altında kararma olabilir. Arada bir bir gümüşçü ya da kuyumcuya "abi şunu parlatır mısın" demeniz gerekir. Çelik kolyede buna ihtiyaç duymayacaksınız. Evinize parlatma bezi ya da sıvısı almak zorunda değilsiniz. Birkaç ayda bir gidip gümüşçüleri ziyaret etmeniz gerekmeyecek.


Size neden çelik kolye tercih etmeniz gerektiğine dair dört neden sunduk. Elbette gümüş ya da altın kolyelerin de tercih edilme nedenleri vardır. En önemli tercih nedenleri genelde ürün miktarı ve tasarım çeşitliliği. Gümüş ve altın çeliğe göre daha kolay şekillendirilebilir. Ayrıca değerli metallerdir ve piyasada alım-satım aracı olarak kullanılırlar. Yine de bütçeniz sınırlıysa, sürekli kararıp duran gümüş kolyenizden bıktıysanız bu sefer çelik bir kolye deneyin. Belki de bu defa çelik aksesuarlara bakışınızı kökten değiştirecek bir deneyim yaşarsınız.


Çelik kolye kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız lütfen yorum kısmından bizimle deneyiminizi paylaşın. Belki de bu yazıya sayenizde 5. bir neden ekleriz.


 Anasayfa İçin Tıklayınız.


Çelik Kolyeler İçin Tıklayınız.