+Nedir?
-Doğal damla kehribardan taneleri işlenmeden ham haliyle yapılmış bebek kolyesidir. Yapılırken esas amaç takılıyken tene temas etmesidir. Sebebine geleceğiz.

+Ne İçin Takılır?
-Bebeklerin diş çıkarma süreci biraz sancılı geçer. Ağrı çekerler. Ağlarlar. Ağrı onları huzursuz eder. Hatta onları bu süreçte sürekli bir şeyleri dişlemeye çalışırken bulursunuz. Bebek, ağrısını azaltmak için bunu yapmaya çalışır. Bu ağrıyı gidermek için takılır.


+Bir hatırlatma!
-Öncelikle şunu belirtmemize izin verin. Yazacağımız etkiler için bilimsel bir kanıt yok ve burada tıbbi bir tavsiye vermiyoruz. Sizi sadece bilgilendireceğiz.

+Nasıl Etki Eder?
-Doğal damla kehribar fosilleşmiş çam ağacı reçinesinden binlerce yılda oluşur. Yani bir canlı (evet ağaçlar canlıdır) tarafından mikroplardan, böceklerden ve mantarlardan korunmak amacıyla salgılanan bir maddedir. Yapısında "succinic acid" denilen bir madde vardır. Bu maddenin en bilinen özelliği doğal bir "ağrı kesici" olmasıdır. Kehribar vucut ısısı ile ısınınca bu madde kehribarı bırakır. Deri tarafından terin de etkisiyle absorbe edilir. Yani vücuda girer. Bebeğin kan dolaşımına katılır ve ağrısını dindirir. Bu yüzden bu kolyeler tenle maksimum temas için boynu saracak şekilde ve succinid asidi rahat bıraksın diye de taneleri işlenmemiş olarak yapılır.