+ Gümüş Nedir?

- gümüş en yüksek elektrik ve ısı iletkenliğine sahip, en yüksek parlaklığa sahip metaldir. yer kabuğunda saf ya da diğer bazı elementlere bağlı olarak bulunur. değerli bir metaldir ve geçmiş zamanlarda para olarak kullanılmıştır. yaygın kullanım alanları şunlardır.
1- mücevherat ve aksesuar
2- tıp
3- elektronik
4- metal ayırma
5- kimyasal ekipmanlar
6- oksidayon amaçlı katalizasyon
7- fotoğrafçılık
8- nanoteknoloji
9- gıda boyası olarak + 925 Ayar Gümüş Ne Demek?

- gümüş bir ürünün ağırlığının %92.5'u saf gümüş %7.5'u genelde bakırdır. saf gümüş çok yumuşak olur. sertleşsin diye bakır eklenir. dolayısıyla 1 kilo gümüşün 925 gramı saf gümüştür 75 gramı bakırdır. bu yüzden 925 ayar gümüş denir. 


+ Gümüş Neden Değerli?

- gümüş bozulmayan bir madde. çevresiyle herhangi bir reaksiyona girmiyor. paslanmıyor. küflenmiyor. bu nedenle yarın bir gün julius ceasar'a ait iyi korunmuş bir gümüş yüzüğü bulursan bir gümüşçüde parlatıp parmağına takabilirsin. tamam biraz abarttım ama gerçekten zamana karşı dayanıklı bir malzemedir. bu nedenle değerli.


+ Gümüş Kararır mı?

- evet. gümüş kararır. gümüş üzerinde zamanla gümüş nitrat oluşur ve gümüşün yüzeyini karartır. gümüşü yeniden parlatmak için sıvılar, çözeltiler, bezler ve makineler vardır. gümüşün kararması kişiden kişiye değişir. çok terleyenlerde daha çok kararır. "gümüş kararmaz" dediklerinde aslında gümüş paslanmaz demek istiyorlar ama yanlış anlaşılıyor.
+ Gümüş Zehirler mi?

- elbette hayır. hatta gümüş genelde bazı ameliyat malzemelerinde kaplama olarak kullanılır. çünkü mikropların çoğalmasını, tutunmasını engeller ve onları öldürür. 
+ Gümüş Nasıl Parlatılır?

- aslında en iyi yöntem bir gümüşçüye gidip parlatmasını istemek. gümüş üzerinde taş yoksa, kırılacak dökülecek parça yoksa, boya yoksa basitçe kaynar suda beklet. sonra da silip kurut. limon ya da kül kullanabilirsin. deterjan, karbonat, diş macunu işini görür. tekrar uyarayım. üzerinde boya, mikro taş, taş olmamalı. yoksa bunlar silinebilir veya düşebilir.
+ Gümüş Yeniden Satılabilir mi?

- hayır. gümüş ucuzdur. altına göre. bu nedenle yatırım aracı olarak gümüş aksesuarlar kullanılamaz. aldım sattım kar ettim deme. aldım, hoşuma gitti, kullanıyorum, hediye ettim de. kar etmek istiyorsan gümüş külçe al. 5000-10000 liralık al. 200-500 lira verdiğin yüzüğe yatırım deme.

+ Gümüş Aksesuar Neden Kullanılır?

- gümüş işlenmesi kolay bir madendir. yumuşaktır. paslanmaz. tamir edilebilir. parlaktır. güzeldir.


Gümüş Kullanmak Peygamber Sünnetidir Diyorlar. Doğru mu?

- peygamberimiz resmi evraklar için üzerinde akik taşına oyulmuş mührü şerifi bulunan gümüş bir yüzük kullanırdı. herakliyus'a gönderdiği mektupta bu mühür görülebilir. bu nedenle birçok alim gümüş yüzük kullanmanın sünnet olduğunu söylüyor. mührü şerile ilgili bilgi için bunu okuduktan sonra blogumuzun o sayfasına göz at. blogumuzun tamamına ya da ürünlerimize sitemizin menü kısmından ulaşabilirsin.


+ Bu Site Gümüş Satıyor mu?

- elbette. gümüş ürünlerimizin bir kısmına şuradan ulaşabilirsin.


BURAYA TIKLA